بازار فروش مناسب – قارچ صدفی

آغاز هر کاری، نیاز به مهیا‌سازی شرایط خاص آن دارد. بعضی افراد بدون هیـچ گونه سابقه کار در زمیـنه پرورش قـارچ و تنها به واسطه تعریـف و تمجـید دیگـران، از همان ابتدا کار تولیدی بزرگی را آغاز کرده، با مشکلات زیادی روبه‌رو می شوند. تنها داشتن اطلاعات، نمی تواند راه‌گشای یک تولید کننده ی قارچ باشد. بلکه او باید با کار در این زمینه، مسائل عملی آن را بیاموزد، محـل های فرآوری بـذر را بشناسد، راه تهیـه‌ی مواد زائی منـاسب را بیابد، مـحل خرید لوازم را پیدا کند و با سـایر رموز این حرفه نیز آشـنا شود بی برنامگی، می تواند موجب شکست فرد در مراحل اولیـه شود و او را از یک کار تولیدی ارزشمند، منصـرف سازد.

یکی از مسایل اساسی در کارهـای تولیدی پیدا کردن بازار فروش مناسب است. شاید برخی افراد بگویند که ۵۰ درصد کار تولید در فروش نهفته است. این ۵۰ درصد در نگاه اول باور نکردنی به نظر می رسد، ولی وقتی خودتان با مشکل پیدا کردن بازار فروش دست به گریبان شدید، به خوبی نسبت ۵۰ : ۵۰ را بین تولید و بازار فروش لمس خواهید کرد.

۱- شـرایـط چیـدن قــارچ هـا :
قـارچ محصولی حساس است و به سرعت کیفیت خود را قبل یا بعد از برداشت از دست می دهد. پس باید سعی شود که این محصول را در زمانی مناسب برداشت و به بازار عرضه کرد.
برای آن‌که طعم و مزه قـارچ به خـوبی حفـظ و طـول مدت نگهـداری آن افـزایـش یـابد، بهتـر است که یک روز قبل از برداشت قـارچ، بستـر پـرورش را آبیـاری نکنیم و انجام این کار را به پس از برداشت قارچ موکول کنیم ( در صورت لزوم ). آبیـاری بستر عـلاوه بر این که احتمال خیس شدن قـارچ ها را افـزایش می دهد، موجـب آبدار شدن آن‌ها نیز می شـود. در صورت خیس شدن قارچ ها نگهداری آن‌ها تا ارائه به مصرف کننده مشکل بوده، از بـازار پسندی آن‌ها نیز کاسته می شود. سطـح کلاهک قـارچ در موقـع برداشت باید فـاقـد رطوبت باشد. پس از برداشت نیز باید قـارچ بی درنگ در حرارت یک یا دو درجه سانتی گراد خنک شود و آن‌گاه در ظروف مناسب بسته بندی گردد. همـچنـین در صورت بدی وضـع تهویه امکان نشست هـاگ قـارچ روی کلاهک و کثیف کردن آن وجود دارد. در صورتی که قـارچ ها در زمان مناسب برداشت شوند، تولید زیاد هـاگ و ایجاد مزاحمت های ناشی از آن اتفاق نمی افتد. امـا در صورتی که زمان مناسب چیدن قارچ سپری شود، فضـای سـالن را غبار ناشی از هاگ فرا می گیرد.

بهتـر است که قبل از برداشت قارچ، با یک پارچه کوچک و پاکیزه، هـاگ هـای چسبیده به آن را در صورت وجود برداشت چون این هاگ ها در هنگام تمیز کردن و برداشتن پایه ی قارچ ها ایجاد مزاحمت می کنند و موجب کثیفی قارچ می گردند. البته چنان‌چه قارچ ها در حالت ” درجـه یـک ” برداشت شوند، مشـکل تجمـع هـاگ در سـالن به وجود نمی آید.
باید کوشید در موقع برداشت قـارچ به آن ضربه وارد نشود. به ویژه در مورد قارچی مانند قارچ طلایی، ضربه باعث پارگی لبـه ی قــارچ و از دست رفتن زیبایی آن می گردد. در میان قارچ‌ها، گـونه ی فـلوریـدا در مقابل ضربه بسیار مقاوم است و تقریباً حالت فنری دارد. ضربه همچنین ممکن است موجب تغییر رنگ محل ضربه دیده گردد.
قــارچ های چیده شده را باید در ظروف پاکیزه قرار داد و از تجمـع آن‌ها در یک محل جلوگیری کرد. فشرده شدن قـارچ موجب خوابیدن پره های آن شده و با ایجاد حرارت موجب تولید بوی نامطبوع می گردد. شایسته است که قـارچ ها را بی درنگ پس از چیدن در ظروف مربوط بسته بندی کرد.
پـایـه قـارچ های صدفی را باید بعد از چیدن تا حد خاصی جدا کرد و دور ریخت. این میزان بستگی به نوع بازار فروش و تقاضای مصرف کننده دارد. اگر قارچ ها را به صورت فـله می فروشیم، وجود پایه های بلند اشکالی ندارد، به شرطی که باقیمانده ی کاه و آلودگی های ظاهری آن برداشته شود. گاهی برخی از مصرف کنندگان قـارچ را به صورت کلنی پاک شده می پسندند که می توان محصول را به همین صورت در اختیار آن‌ها قرار داد. اگر قـارچ را بسته بندی می کنیم، باید پایه را تا حدود نصف و حتی گاهی تماماً برداریم.

۲- اصـول بسـته بندی و شـیوه هـای مختـلف عـرضـه قــارچ :
در کشور ما از دیرباز مصرف قارچ های محلی رواج داشته است و این قارچ ها به صورت فـله در اختیار مصرف کنندگان قرار می گرفت و می گیرد. به همین دلیل گروه زیادی از مصرف کنندگان شهـرهـای کوچک علاقه به قارچ های بسته بندی نشده دارند. از طرفی دیگر هنوز در کشور ما مصرف کالاهای بسته بندی شده و مطمئن رواج لازم را پیدا نکرده است.
بسته بندی قارچ بهترین راه برای عرضه بهداشتی محصول به مصرف کنندگان است. برای انجام بسته بندی مناسب به برخی لوازم مانند دستگاه های ساده یا مجهز بسته بندی , ظروف یک بار مصرف , سلفون (محافظ مواد غذایی) مناسب , برچسب های تبلیغاتی و غیره نیاز است. بسته بندی را می توان به شیوه دستی انجام داد و به این ترتیب خود را از خرید دستگاه بسته بندی بی نیاز کرد.
برای انجـام یک بسته بندی مناسب، باید قـارچ های هم درجه را به نحو مطلوب در ظروف بسته بندی چید، سلفون را به طور کامل گرداگرد ظروف پیچید و در پایان نیز برچسب مناسب را به بسته ها چسباند. قرار دادن یک قطعه کاغذ روغنی در ته ظرف می تواند بر زیبایی کار بیفزاید.
قارچ هایی که برای بسته بندی انتخاب می شوند، باید دارای پایه کوتاه و قطر کلاهک حدود ۸ – ۵ سانتی متر باشند. قارچ های داخل هر بسته را باید از یک درجه انتخاب کرد. سعی شود که محصول یکنواخت، یک اندازه و یک رنگ باشد. بسته بندی باید محصول را به خوبی حفاظت کند و مواد به کار رفته در آن بهداشتی بوده و باعث رنگی شدن محصول نشود.

۳- بـازار یــابـی :
تولیـدکنندگان تازه کار، ابتدا فروش را از همسایگان، دوستان و آشنایان آغاز کرده، سپـس به سراغ مغازه های شهر می روند. بیشتر مغازه ها از تولید کنندگان طلب مجوز فروش می کنند و در صورت نبود آن، از خرید قارچ آن‌ها خودداری می ورزند.

پس از مدتی، تولید کننده به سراغ فـله فروشان منطقه ی خود یا دیگر مناطق می رود و با کمک آن‌ها مشکل فروش خود را تا حدودی حل می کند، یا اینکه کار خود را بیشتر گسترش داده، با فرستادن قارچ تولیدی اش به شهرهای بزرگی همچون تهران، بر سود کارش به نحو چشمگیری می افزاید. صدور قارچ به شهری مانند تهران، دردسرهای خاص خود را دارد. از جمله بسته بندی مطلوب، داشتن مجوزهای لازم، بُعد مسافت و غیره. اما این مشکلات در مقابل قیمت مناسب و داشتن خریداران خوب، چندان مسئله‌ی مهمی نیست.

به توضیح بازاریابی تا همین جا، اکـتفا می کنیم.

یک دیدگاه برای “بازار فروش مناسب – قارچ صدفی”

  1. سلام ببخشید من میخام قارچ از تولید کننده بخرم وخودم بازاریابی کنم بفروشم ایا امکان سود دهی برای من وجود داره؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *